Pokazywanie postów oznaczonych etykietą uzdrowisko. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą uzdrowisko. Pokaż wszystkie posty

czwartek, 15 sierpnia 2013

Wycieczka do Solca Zdroju

Dzisiaj będzie taki całkiem odmienny post.
Jako, że tymczasowo mieszkam w moim domu rodzinnym a tu istnieje taka "tradycja", że zawsze w święta lub niedzielę gdzieś się jedzie to i dzisiaj tak musiało być. Tak w sumie to mi się nie chciało. Po obiedzie zmorzył mnie sen, poszłam się położyć, ale nie zasnęłam tylko zaczełam bawić się telefonem, przeglądać mapy na necie i przyszło mi do głowy żeby jechać do Solca Zdroju. Niedaleko, bo tylko 34 km ode mnie.
Zajechaliśmy tam, nawet nie miałam trudności ze znalezieniem uzdrowiska i parkingu, chociaż byłam tu pierwszy raz. Weszliśmy na teren uzdrowiska i tak sobie spacerowaliśmy główną ulicą w parku. Z daleka słychać było jakąś muzykę, więc poszliśmy w jej stronę i co się okazało? Że były dożynki gminne:)
Grał jakiś góralski zespół, nie pamiętam już nazwy, wszędzie pełno stoisk lokalnych firm i wesołe miasteczko dla dzieci. Połaziliśmy wkoło, zjedliśmy pyszne lody włoskie, obejrzeliśmy wieńce dożynkowe i występ zespołu i postanowiliśmy wrócić na teren uzdrowiska. Ale po drodze skręciliśmy w bok i dotarliśmy do małego kąpieliska. Małego ale uroczego. Co najdziwniejsze spotkałam tam moją znajomą, czego się nie spodziewałam za żadne skarby. Obeszliśmy kąpielisko i inną drogą, ale też ładną, prowadzącą obok Malinowego Zdroju dotarliśmy z powrotem na parking z naszym samochodem.
Tak to jest, że spontaniczny wyjazd zawsze się udaje, a jak planowaliśmy w niedzielę jechać na zawody motorowodne to nic z niego nie wyszło...

A to Stare Łazienki w uzdrowisku. Nie jest na razie za pięknie bo wkoło wszystko w remoncie, robią jakieś stawki, dróżki, ale za niedługo pewnie będzie cudnie.